Ero sivun ”KoExalted:Samuel Lomake” versioiden välillä
Kohteesta ExcaliburWiki
Siirry navigaatioonSiirry hakuun| Rivi 19: | Rivi 19: | ||
| Dexterity || {{WWDots2}} || Manipulation || {{WWDots4}} || Intelligence || {{WWDots4}} | | Dexterity || {{WWDots2}} || Manipulation || {{WWDots4}} || Intelligence || {{WWDots4}} | ||
|- | |- | ||
| − | | Stamina || {{WWDots4}} || Appearance || {{WWDots3}} || Wits || {{ | + | | Stamina || {{WWDots4}} || Appearance || {{WWDots3}} || Wits || {{WWDots3}} |
|} | |} | ||
| Rivi 33: | Rivi 33: | ||
| style="width:80%" | Archery || style="width:20%" | {{WWDots0}} | | style="width:80%" | Archery || style="width:20%" | {{WWDots0}} | ||
|- | |- | ||
| − | | Athletics || {{ | + | | Athletics || {{WWDots1}} |
|- | |- | ||
| − | | Awareness || {{WWDots3}} | + | | <U>Awareness</U> || {{WWDots3}} |
|- | |- | ||
| Brawl || {{WWDots0}} | | Brawl || {{WWDots0}} | ||
|- | |- | ||
| − | | Bureaucracy || {{WWDots5}} | + | | <U>Bureaucracy</U> || {{WWDots5}} |
|- | |- | ||
| − | | Dodge || {{WWDots1}} | + | | ''Dodge'' || {{WWDots1}} |
|- | |- | ||
| − | | Integrity || {{WWDots3}} | + | | <U>Integrity</U> || {{WWDots3}} |
|- | |- | ||
| Investigation || {{WWDots0}} | | Investigation || {{WWDots0}} | ||
| Rivi 49: | Rivi 49: | ||
| Larceny || {{WWDots0}} | | Larceny || {{WWDots0}} | ||
|- | |- | ||
| − | | Linguistics || {{WWDots2}} | + | | <U>Linguistics</U> || {{WWDots2}} |
|- | |- | ||
| − | | Lore || {{ | + | | Lore || {{WWDots3}} <!-- Note source (p.153) --> |
|- | |- | ||
| Medicine || {{WWDots0}} | | Medicine || {{WWDots0}} | ||
| Rivi 61: | Rivi 61: | ||
| Performance || {{WWDots0}} | | Performance || {{WWDots0}} | ||
|- | |- | ||
| − | | Presence || {{ | + | | <U>Presence</U> || {{WWDots1}} |
|- | |- | ||
| − | | Resistance || {{WWDots2}} | + | | <U>Resistance</U> || {{WWDots2}} |
|- | |- | ||
| Ride || {{WWDots1}} | | Ride || {{WWDots1}} | ||
| Rivi 69: | Rivi 69: | ||
| Sail || {{WWDots0}} | | Sail || {{WWDots0}} | ||
|- | |- | ||
| − | | Socialize || {{WWDots3}} | + | | <U>Socialize</U> || {{WWDots3}} |
|- | |- | ||
| Stealth || {{WWDots0}} | | Stealth || {{WWDots0}} | ||
|- | |- | ||
| − | | Survival || {{WWDots2}} | + | | <U>Survival</U> || {{WWDots2}} |
|- | |- | ||
| Thrown || {{WWDots0}} | | Thrown || {{WWDots0}} | ||
| Rivi 85: | Rivi 85: | ||
! style="width:75%; text-align:left" | Merit || style="width:20%" | Dots || style="width:5%" |<small>Type</small> | ! style="width:75%; text-align:left" | Merit || style="width:20%" | Dots || style="width:5%" |<small>Type</small> | ||
|- | |- | ||
| − | | | + | | Sorcery* || {{WWDots2}} || S <!-- 2-5 dots, p. 159 --> |
|- | |- | ||
| − | | | + | | Familiar || {{WWDots1}} || S <!-- 1,3,5 dots, p. 160 --> |
|- | |- | ||
| − | | Language | + | | Language || {{WWDots1}} || P <!-- 1 dot per language, p. 162 --> |
|- | |- | ||
| − | | | + | | Followers || {{WWDots1}} || P <!-- Must have Brawl 1, p. 163 --> |
|- | |- | ||
| Resources || {{WWDots0}} || S <!-- 1-5 dots, p. 164 --> | | Resources || {{WWDots0}} || S <!-- 1-5 dots, p. 164 --> | ||
| Rivi 103: | Rivi 103: | ||
! style="text-align:left" colspan=2 | Specialties || style="text-align:left" |<small>Abil</small> <!-- Ability specialty is attached to --> | ! style="text-align:left" colspan=2 | Specialties || style="text-align:left" |<small>Abil</small> <!-- Ability specialty is attached to --> | ||
|- | |- | ||
| − | | colspan=2 | | + | | colspan=2 | Trading || Bur |
|- | |- | ||
| − | | colspan=2 | | + | | colspan=2 | Haaskamaat || Sur |
|} | |} | ||
<!-- <BR/> --> | <!-- <BR/> --> | ||
Versio 3. maaliskuuta 2016 kello 18.38
| Nimi: Samuel | Hahmokonsepti: Kauppias |
| Kasti: | Anima: |
Attributes
| Strength | Charisma | Perception | |||
| Dexterity | Manipulation | Intelligence | |||
| Stamina | Appearance | Wits |
Combat
|
| |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Charms
| Name | Ability | Cost | Duration | Type | Keywords | Effect | Page |
| # | |||||||
| # | |||||||
| # | |||||||
| # |