Ero sivun ”KoExalted:Aurora Lomake” versioiden välillä
Kohteesta ExcaliburWiki
Siirry navigaatioonSiirry hakuun| (Yhtä välissä olevaa versiota samalta käyttäjältä ei näytetä) | |||
| Rivi 5: | Rivi 5: | ||
|- | |- | ||
| Kasti: Keskipäivä | | Kasti: Keskipäivä | ||
| − | | Anima: | + | | Anima: Kirkasta kultaa + hopeaa, mandalat, kuoro |
|} | |} | ||
| Rivi 136: | Rivi 136: | ||
| "Rakkauden voimalla kenet tahansa voi parantaa synkimmästäkin pimeydestä" || Defining | | "Rakkauden voimalla kenet tahansa voi parantaa synkimmästäkin pimeydestä" || Defining | ||
|- style="vertical-align: top" | |- style="vertical-align: top" | ||
| − | | | + | | Sorto (en siedä) || Major |
| + | |- style="vertical-align: top" | ||
| + | | Julmuus (en siedä) || Major | ||
|- style="vertical-align: top" | |- style="vertical-align: top" | ||
| Jumalmafia (inho) || Major | | Jumalmafia (inho) || Major | ||
| Rivi 142: | Rivi 144: | ||
| Jolene (rakastunut) || Major | | Jolene (rakastunut) || Major | ||
|- style="vertical-align: top" | |- style="vertical-align: top" | ||
| − | | | + | | En hylkää kavereitani || Major |
| + | |- style="vertical-align: top" | ||
| + | | Suojelen heikompiani || Major | ||
| + | |- style="vertical-align: top" | ||
| + | | Autan pulassa olevia || Major | ||
| + | |- style="vertical-align: top" | ||
| + | | Annan armon käydä oikeudesta || Major | ||
|- style="vertical-align: top" | |- style="vertical-align: top" | ||
| − | | | + | | Puhun totta || Major |
|- style="vertical-align: top" | |- style="vertical-align: top" | ||
| Kehä (velvollisuus) || Minor | | Kehä (velvollisuus) || Minor | ||
|- style="vertical-align: top" | |- style="vertical-align: top" | ||
| − | | | + | | Lupaus isälle pitää huolta itsestä || Minor |
|} | |} | ||
|- | |- | ||
Nykyinen versio 25. helmikuuta 2016 kello 23.05
| Nimi: Aurora | Hahmokonsepti: Sinisilmäinen maailmanparantaja |
| Kasti: Keskipäivä | Anima: Kirkasta kultaa + hopeaa, mandalat, kuoro |
Attributes
| Strength | Charisma | Perception | |||
| Dexterity | Manipulation | Intelligence | |||
| Stamina | Appearance | Wits |
Combat
|
| |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Charms
| Name | Ability | Cost | Duration | Type | Keywords | Effect | Page |
| Masterful performance exercise | Perf | # | |||||
| Soul-Firing Performance | Perf | # | |||||
| Stillness-Drawing Meditation | Perf | # | |||||
| Trance of Fugue Vision | Perf | # | |||||
| Penultimate Unity of Form | Perf | # | |||||
| Soul-bracing momentous power | Perf | # | |||||
| Motive-Discerning technique x2 | Soc | # | |||||
| Spirit-Detecting Glance | Occ | # | |||||
| Spirit-Cutting Attack | Occ | # | |||||
| Excellent strike | Mel | # | |||||
| One Weapon, Two Blows | Mel | # | |||||
| Call the Blade | Mel | # | |||||
| Summoning the Loyal Steel | Mel | # | |||||
| Ox-body technique | Res | # | |||||
| # |