Ero sivun ”KoExalted:Aurora Lomake” versioiden välillä
Kohteesta ExcaliburWiki
Siirry navigaatioonSiirry hakuun| Rivi 5: | Rivi 5: | ||
|- | |- | ||
| Kasti: Keskipäivä | | Kasti: Keskipäivä | ||
| − | | Anima: | + | | Anima: Kirkasta kultaa + hopeaa, mandalat, kuoro |
|} | |} | ||
Versio 2. helmikuuta 2016 kello 15.50
| Nimi: Aurora | Hahmokonsepti: Sinisilmäinen maailmanparantaja |
| Kasti: Keskipäivä | Anima: Kirkasta kultaa + hopeaa, mandalat, kuoro |
Attributes
| Strength | Charisma | Perception | |||
| Dexterity | Manipulation | Intelligence | |||
| Stamina | Appearance | Wits |
Combat
|
| |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Charms
| Name | Ability | Cost | Duration | Type | Keywords | Effect | Page |
| Masterful performance exercise | Perf | # | |||||
| Soul-Firing Performance | Perf | # | |||||
| Stillness-Drawing Meditation | Perf | # | |||||
| Trance of Fugue Vision | Perf | # | |||||
| Penultimate Unity of Form | Perf | # | |||||
| Soul-bracing momentous power | Perf | # | |||||
| Motive-Discerning technique x2 | Soc | # | |||||
| Spirit-Detecting Glance | Occ | # | |||||
| Spirit-Cutting Attack | Occ | # | |||||
| Excellent strike | Mel | # | |||||
| One Weapon, Two Blows | Mel | # | |||||
| Call the Blade | Mel | # | |||||
| Summoning the Loyal Steel | Mel | # | |||||
| Ox-body technique | Res | # | |||||
| # |