Ero sivun ”Kerhon lautapelit” versioiden välillä
Kohteesta ExcaliburWiki
Siirry navigaatioonSiirry hakuun| Rivi 75: | Rivi 75: | ||
|- | |- | ||
! [http://www.boardgamegeek.com/game/2397 Backgammon] | ! [http://www.boardgamegeek.com/game/2397 Backgammon] | ||
| − | | | + | | 6,51 || 2 || 30 || 2 || 2 |
|- | |- | ||
! [http://www.boardgamegeek.com/game/3955 Bang!] | ! [http://www.boardgamegeek.com/game/3955 Bang!] | ||
| − | | | + | | 6,70 || 7 || 30 || 4 || 7 |
|- | |- | ||
! [http://www.boardgamegeek.com/game/9653 Bang! - Dodge City] | ! [http://www.boardgamegeek.com/game/9653 Bang! - Dodge City] | ||
| − | | | + | | 6,94 || 8 || 45 || 3 || 8 |
|- | |- | ||
! [http://www.boardgamegeek.com/game/1540 Battletech] | ! [http://www.boardgamegeek.com/game/1540 Battletech] | ||
| − | | | + | | 6,92 || 2 || 90 || 2 || 20 |
|- | |- | ||
! [http://www.boardgamegeek.com/game/5811 Best of Dragon Magazine Games, The] | ! [http://www.boardgamegeek.com/game/5811 Best of Dragon Magazine Games, The] | ||
| − | | | + | | 6,17 || N/A || 60 || 2 || 6 |
|- | |- | ||
! [http://www.boardgamegeek.com/game/37497 Bilekuosi] | ! [http://www.boardgamegeek.com/game/37497 Bilekuosi] | ||
| − | | | + | | 5,58 || 4 || 60 || 2 || 6 |
|- | |- | ||
! [http://boardgamegeek.com/boardgame/25685/blackbeard Blackbeard] | ! [http://boardgamegeek.com/boardgame/25685/blackbeard Blackbeard] | ||
| − | | | + | | 6,15 || 3 || 120 || 1 || 5 |
|- | |- | ||
! [http://www.boardgamegeek.com/game/330 Block Mania] | ! [http://www.boardgamegeek.com/game/330 Block Mania] | ||
| − | | | + | | 6,40 || 2 || 120 || 2 || 2 |
|- | |- | ||
! [http://www.boardgamegeek.com/game/2288 Blood Bowl - Second Edition] | ! [http://www.boardgamegeek.com/game/2288 Blood Bowl - Second Edition] | ||
| − | | | + | | 6,72 || 2 || 180 || 2 || 2 |
|- | |- | ||
! [http://www.boardgamegeek.com/game/2287 Blood Bowl - Second Edition: Elves, Dwarfs and Dungeonbowl] | ! [http://www.boardgamegeek.com/game/2287 Blood Bowl - Second Edition: Elves, Dwarfs and Dungeonbowl] | ||
| − | | | + | | 6,46 || 2 || 180 || 2 || 2 |
|- | |- | ||
! [http://www.boardgamegeek.com/game/712 Blood Bowl - Third Edition] | ! [http://www.boardgamegeek.com/game/712 Blood Bowl - Third Edition] | ||
| − | | | + | | 7,59 || 2 || 120 || 2 || 2 |
|- | |- | ||
! [http://www.boardgamegeek.com/game/45 Bluff] | ! [http://www.boardgamegeek.com/game/45 Bluff] | ||
| − | | | + | | 6,97 || 6 || 15 || 2 || 6 |
|- | |- | ||
! [http://www.boardgamegeek.com/game/82 Bobby Lee] | ! [http://www.boardgamegeek.com/game/82 Bobby Lee] | ||
| − | | | + | | 6,86 || 2 || 240 || 2 || 2 |
|- | |- | ||
! [http://www.boardgamegeek.com/game/1293 Boggle] | ! [http://www.boardgamegeek.com/game/1293 Boggle] | ||
| − | | | + | | 6,21 || 3/4/5 || 10 || 1 || 8 |
|- | |- | ||
! [http://www.boardgamegeek.com/game/1156 Bram Stoker's Dracula: The Board Game] | ! [http://www.boardgamegeek.com/game/1156 Bram Stoker's Dracula: The Board Game] | ||
| − | | | + | | 4,92 || N/A || 180 || 1 || 6 |
|- | |- | ||
! [http://www.boardgamegeek.com/game/240 Britannia] | ! [http://www.boardgamegeek.com/game/240 Britannia] | ||
| − | | | + | | 7,29 || 4 || 240 || 3 || 5 |
|- | |- | ||
! [http://www.boardgamegeek.com/game/548 Buck Rogers - Battle for the 25th Century Game] | ! [http://www.boardgamegeek.com/game/548 Buck Rogers - Battle for the 25th Century Game] | ||
| − | | | + | | 6,39 || 6 || 120 || 2 || 6 |
|- | |- | ||
! [http://www.boardgamegeek.com/game/822 Carcassonne] | ! [http://www.boardgamegeek.com/game/822 Carcassonne] | ||
| − | | | + | | 7,44 || 2 || 45 || 2 || 5 |
|- | |- | ||
! [http://www.boardgamegeek.com/game/12902 Carcassonne - City, The] | ! [http://www.boardgamegeek.com/game/12902 Carcassonne - City, The] | ||
| − | | | + | | 7,23 || 2/3 || 45 || 2 || 4 |
|- | |- | ||
! [http://www.boardgamegeek.com/game/2993 Carcassonne - Erweiterung, Die] | ! [http://www.boardgamegeek.com/game/2993 Carcassonne - Erweiterung, Die] | ||
| − | | | + | | 7,60 || 2/3 || 60 || 2 || 6 |
|- | |- | ||
! [http://www.boardgamegeek.com/game/5405 Carcassonne - Händler & Baumeister] | ! [http://www.boardgamegeek.com/game/5405 Carcassonne - Händler & Baumeister] | ||
| − | | | + | | 7,58 || 2/3 || 60 || 2 || 6 |
|- | |- | ||
![http://www.boardgamegeek.com/boardgameexpansion/38855/carcassonne-catapult Carcassonne: Catapult] | ![http://www.boardgamegeek.com/boardgameexpansion/38855/carcassonne-catapult Carcassonne: Catapult] | ||
| − | | | + | | 4,97 || N/A || 30 || 2 || 6 |
|- | |- | ||
! [http://www.boardgamegeek.com/game/481 Carolus Magnus] | ! [http://www.boardgamegeek.com/game/481 Carolus Magnus] | ||
| − | | | + | | 6,89 || 3 || 60 || 2 || 4 |
|- | |- | ||
! [http://www.boardgamegeek.com/game/2795 Car Wars] | ! [http://www.boardgamegeek.com/game/2795 Car Wars] | ||
| − | | | + | | 6,29 || 4 || 45 || 2 || 8 |
|- | |- | ||
! [http://www.boardgamegeek.com/boardgame/19237 Ca$h 'n Gun$] | ! [http://www.boardgamegeek.com/boardgame/19237 Ca$h 'n Gun$] | ||
| − | | | + | | 6,73 || 6 || 30 || 4 || 6 |
|- | |- | ||
! [http://www.boardgamegeek.com/boardgame/30909 Ca$h 'n Gun$ - les Yakuzas] | ! [http://www.boardgamegeek.com/boardgame/30909 Ca$h 'n Gun$ - les Yakuzas] | ||
| − | | | + | | 6,65 || 9 || 45 || 6 || 9 |
|- | |- | ||
! [http://www.boardgamegeek.com/game/926 Catan: Cities & Knights] | ! [http://www.boardgamegeek.com/game/926 Catan: Cities & Knights] | ||
| − | | | + | | 7,52 || 4 || 90 || 3 || 4 |
|- | |- | ||
! [http://www.boardgamegeek.com/game/325 Catan: Seafarers] | ! [http://www.boardgamegeek.com/game/325 Catan: Seafarers] | ||
| − | | | + | | 7,22 || 4 || 90 || 3 || 4 |
|- | |- | ||
! [http://www.boardgamegeek.com/game/18602 Caylus] | ! [http://www.boardgamegeek.com/game/18602 Caylus] | ||
| − | | | + | | 7,94 || 3 || 120 || 2 || 5 |
|- | |- | ||
! [http://www.boardgamegeek.com/game/553 Chez Geek] | ! [http://www.boardgamegeek.com/game/553 Chez Geek] | ||
| − | | | + | | 5,78 || 4/5 || 60 || 2 || 5 |
|- | |- | ||
! [http://www.boardgamegeek.com/game/9962 Chez Goth] | ! [http://www.boardgamegeek.com/game/9962 Chez Goth] | ||
| − | | | + | | 6,02 || 4/5 || 60 || 2 || 5 |
|- | |- | ||
! [http://www.boardgamegeek.com/game/4636 Clans] | ! [http://www.boardgamegeek.com/game/4636 Clans] | ||
| − | | | + | | 6,56 || 2 || 30 || 2 || 4 |
|- | |- | ||
! [http://www.boardgamegeek.com/game/1676 Death Zone] | ! [http://www.boardgamegeek.com/game/1676 Death Zone] | ||
Versio 17. helmikuuta 2014 kello 16.47
| Lautapeli | Average rating (BGG) | Suositeltu Pelaajamäärä | Peliaika (min) | MIN Pelaajamäärä | MAX Pelaajamäärä |
|---|---|---|---|---|---|
| 6 Nimmt! | 6,87 | 5/6 | 45 | 2 | 10 |
| Ace of Aces - Wingleader | 6,54 | 2 | 20 | 2 | 2 |
| Acquire | 7,40 | 4 | 90 | 3 | 6 |
| Adel Verpflichtet | 6,57 | 5/6 | 45 | 2 | 6 |
| Advanced Civilization | 8,00 | 6/7/8 | 360 | 2 | 8 |
| Advanced Third Reich | 6,68 | 2 | 2480 | 2 | 6 |
| Against the Reich | 6,93 | 2 | 360 | 2 | 2 |
| Age of Renaissance | 7,13 | 5/6 | 360 | 3 | 6 |
| Agricola | 8,20 | 3/4 | 120 | 1 | 5 |
| Airlines | 4,52 | 3 | 120 | 2 | 4 |
| Airlines 2 | 5,24 | 4 | 45 | 2 | 4 |
| Alcatraz | 5,45 | 2 | 30 | 2 | 4 |
| Alhambra | 7,05 | 3 | 60 | 2 | 6 |
| Aqua Romana | 6,41 | N/A | 60 | 2 | 4 |
| Arctic Storm - The Russo-Finnish Winter War 1939-40 | 6,53 | 2 | 360 | 2 | 2 |
| Arkham Horror | 6,55 | 3/4 | 180 | 1 | 8 |
| Assassin | 3,41 | N/A | 90 | 3 | 6 |
| Avalon: The Resistance | 7,99 | 7/8 | 30 | 5 | 10 |
| Awful Green Things from Outer Space, The | 6,49 | 2 | 90 | 2 | 2 |
| Axis & Allies | 6,55 | 2/5 | 180 | 2 | 5 |
| Backgammon | 6,51 | 2 | 30 | 2 | 2 |
| Bang! | 6,70 | 7 | 30 | 4 | 7 |
| Bang! - Dodge City | 6,94 | 8 | 45 | 3 | 8 |
| Battletech | 6,92 | 2 | 90 | 2 | 20 |
| Best of Dragon Magazine Games, The | 6,17 | N/A | 60 | 2 | 6 |
| Bilekuosi | 5,58 | 4 | 60 | 2 | 6 |
| Blackbeard | 6,15 | 3 | 120 | 1 | 5 |
| Block Mania | 6,40 | 2 | 120 | 2 | 2 |
| Blood Bowl - Second Edition | 6,72 | 2 | 180 | 2 | 2 |
| Blood Bowl - Second Edition: Elves, Dwarfs and Dungeonbowl | 6,46 | 2 | 180 | 2 | 2 |
| Blood Bowl - Third Edition | 7,59 | 2 | 120 | 2 | 2 |
| Bluff | 6,97 | 6 | 15 | 2 | 6 |
| Bobby Lee | 6,86 | 2 | 240 | 2 | 2 |
| Boggle | 6,21 | 3/4/5 | 10 | 1 | 8 |
| Bram Stoker's Dracula: The Board Game | 4,92 | N/A | 180 | 1 | 6 |
| Britannia | 7,29 | 4 | 240 | 3 | 5 |
| Buck Rogers - Battle for the 25th Century Game | 6,39 | 6 | 120 | 2 | 6 |
| Carcassonne | 7,44 | 2 | 45 | 2 | 5 |
| Carcassonne - City, The | 7,23 | 2/3 | 45 | 2 | 4 |
| Carcassonne - Erweiterung, Die | 7,60 | 2/3 | 60 | 2 | 6 |
| Carcassonne - Händler & Baumeister | 7,58 | 2/3 | 60 | 2 | 6 |
| Carcassonne: Catapult | 4,97 | N/A | 30 | 2 | 6 |
| Carolus Magnus | 6,89 | 3 | 60 | 2 | 4 |
| Car Wars | 6,29 | 4 | 45 | 2 | 8 |
| Ca$h 'n Gun$ | 6,73 | 6 | 30 | 4 | 6 |
| Ca$h 'n Gun$ - les Yakuzas | 6,65 | 9 | 45 | 6 | 9 |
| Catan: Cities & Knights | 7,52 | 4 | 90 | 3 | 4 |
| Catan: Seafarers | 7,22 | 4 | 90 | 3 | 4 |
| Caylus | 7,94 | 3 | 120 | 2 | 5 |
| Chez Geek | 5,78 | 4/5 | 60 | 2 | 5 |
| Chez Goth | 6,02 | 4/5 | 60 | 2 | 5 |
| Clans | 6,56 | 2 | 30 | 2 | 4 |
| Death Zone | 8,118 | 3/4 | 120 | 1 | 5 |
| Die Sieben Siegel | 8,118 | 3/4 | 120 | 1 | 5 |
| Diplomacy | 8,118 | 3/4 | 120 | 1 | 5 |
| Dominion | 8,118 | 3/4 | 120 | 1 | 5 |
| Dominion: Intrigue | 8,118 | 3/4 | 120 | 1 | 5 |
| Dragon's Gold | 8,118 | 3/4 | 120 | 1 | 5 |
| Eclipse | 8,118 | 3/4 | 120 | 1 | 5 |
| Elfenland | 8,118 | 3/4 | 120 | 1 | 5 |
| El Grande | 8,118 | 3/4 | 120 | 1 | 5 |
| Empire of the Rising Sun | 8,118 | 3/4 | 120 | 1 | 5 |
| Empires in Arms | 8,118 | 3/4 | 120 | 1 | 5 |
| Enemy in Sight | 8,118 | 3/4 | 120 | 1 | 5 |
| Europe Engulfed | 8,118 | 3/4 | 120 | 1 | 5 |
| Excalibur | 8,118 | 3/4 | 120 | 1 | 5 |
| Fury of Dracula, The | 8,118 | 3/4 | 120 | 1 | 5 |
| Gangsters | 8,118 | 3/4 | 120 | 1 | 5 |
| Gettysburg - 125th Anniversary Edition | 8,118 | 3/4 | 120 | 1 | 5 |
| Ghost stories | 8,118 | 3/4 | 120 | 1 | 5 |
| Go | 8,118 | 3/4 | 120 | 1 | 5 |
| Great Dalmuti, The | 8,118 | 3/4 | 120 | 1 | 5 |
| Guerre des Moutons, La | 8,118 | 3/4 | 120 | 1 | 5 |
| Guillotine | 8,118 | 3/4 | 120 | 1 | 5 |
| Hacienda | 6,809 | 4 | 60 | 2 | 5 |
| Hacker | 8,118 | 3/4 | 120 | 1 | 5 |
| Hacker II: The Dark Side | 8,118 | 3/4 | 120 | 1 | 5 |
| High Finance | 8,118 | 3/4 | 120 | 1 | 5 |
| History of the World | 8,118 | 3/4 | 120 | 1 | 5 |
| Hobbit, The | 8,118 | 3/4 | 120 | 1 | 5 |
| Hungry Troll and the Gobbo's | 8,118 | 3/4 | 120 | 1 | 5 |
| Illuminati | 8,118 | 3/4 | 120 | 1 | 5 |
| Im Schatten des Sonnenkönigs | 8,118 | 3/4 | 120 | 1 | 5 |
| Junta | 8,118 | 3/4 | 120 | 1 | 5 |
| Kensington | 8,118 | 3/4 | 120 | 1 | 5 |
| King Maker | 8,118 | 3/4 | 120 | 1 | 5 |
| Knights of the Air | 8,118 | 3/4 | 120 | 1 | 5 |
| Knightmare Chess | 8,118 | 3/4 | 120 | 1 | 5 |
| Koukussa! | 8,118 | 3/4 | 120 | 1 | 5 |
| Kremlin | 8,118 | 3/4 | 120 | 1 | 5 |
| Last Battle, Twilight 2000 | 8,118 | 3/4 | 120 | 1 | 5 |
| Le Havre | 8,118 | 3/4 | 120 | 1 | 5 |
| Lonely Mountain, The | 8,118 | 3/4 | 120 | 1 | 5 |
| Lord of the Rings | 8,118 | 3/4 | 120 | 1 | 5 |
| Lotr: Confrontation | 8,118 | 3/4 | 120 | 1 | 5 |
| Lunch Money | 8,118 | 3/4 | 120 | 1 | 5 |
| Lunch Money - Sticks and Stone | 8,118 | 3/4 | 120 | 1 | 5 |
| Löwenherz | 8,118 | 3/4 | 120 | 1 | 5 |
| Machiavelli | 8,118 | 3/4 | 120 | 1 | 5 |
| Mag-Blast | 8,118 | 3/4 | 120 | 1 | 5 |
| Mahjong | 8,118 | 3/4 | 120 | 1 | 5 |
| Marnon | 8,118 | 3/4 | 120 | 1 | 5 |
| Mastermind | 8,118 | 3/4 | 120 | 1 | 5 |
| Memoir '44 | 7,418 | 4 | 60 | 2 | 2/4/6 |
| Menolippu Eurooppa | 8,118 | 3/4 | 120 | 1 | 5 |
| Mighty Empires | 8,118 | 3/4 | 120 | 1 | 5 |
| Modern Art | 7,226 | 4/5 | 45 | 3 | 5 |
| Mü & Mehr | 8,118 | 3/4 | 120 | 1 | 5 |
| Munchkin | 8,118 | 3/4 | 120 | 1 | 5 |
| Munchkin Fu | 8,118 | 3/4 | 120 | 1 | 5 |
| Napoleon - The Waterloo Campaign, 1815 | 8,118 | 3/4 | 120 | 1 | 5 |
| Nippon Rails | 8,118 | 3/4 | 120 | 1 | 5 |
| Ogre | 8,118 | 3/4 | 120 | 1 | 5 |
| Pimeyden valtakunta | 8,118 | 3/4 | 120 | 1 | 5 |
| Puerto Rico | 8,099 | 4 | 90 | 3 | 5 |
| Quarriors | 8,118 | 3/4 | 120 | 1 | 5 |
| Renegade Legion: Interceptor | 8,118 | 3/4 | 120 | 1 | 5 |
| Republic of Rome, The | 8,118 | 3/4 | 120 | 1 | 5 |
| Resistance: Avalon, The | 8,118 | 3/4 | 120 | 1 | 5 |
| Richthofen's War | 8,118 | 3/4 | 120 | 1 | 5 |
| Ricochet Robots | 8,118 | 3/4 | 120 | 1 | 5 |
| Roborally | 8,118 | 3/4 | 120 | 1 | 5 |
| Roborally - Armed and Dangerous | 8,118 | 3/4 | 120 | 1 | 5 |
| Rogue Trooper | 8,118 | 3/4 | 120 | 1 | 5 |
| Sam Grant | 8,118 | 3/4 | 120 | 1 | 5 |
| Samurai | 8,118 | 3/4 | 120 | 1 | 5 |
| Settlers of Catan | 8,118 | 3/4 | 120 | 1 | 5 |
| Shakki | 8,118 | 3/4 | 120 | 1 | 5 |
| Shogi | 8,118 | 3/4 | 120 | 1 | 5 |
| Shogun | 8,118 | 3/4 | 120 | 1 | 5 |
| Sniper! 2nd Edition | 8,118 | 3/4 | 120 | 1 | 5 |
| Space Hulk | 8,118 | 3/4 | 120 | 1 | 5 |
| Space Hulk - Deathwing | 8,118 | 3/4 | 120 | 1 | 5 |
| Space Hulk - Genestealer | 8,118 | 3/4 | 120 | 1 | 5 |
| Spammers | 8,118 | 3/4 | 120 | 1 | 5 |
| Talisman | 8,118 | 3/4 | 120 | 1 | 5 |
| Talisman City | 8,118 | 3/4 | 120 | 1 | 5 |
| Temppelin kirous | 8,118 | 3/4 | 120 | 1 | 5 |
| Tichu | 8,118 | 3/4 | 120 | 1 | 5 |
| Tikal | 8,118 | 3/4 | 120 | 1 | 5 |
| Tokyo Express | 8,118 | 3/4 | 120 | 1 | 5 |
| Traders of Genoa, The | 8,118 | 3/4 | 120 | 1 | 5 |
| TransAmerica | 8,118 | 3/4 | 120 | 1 | 5 |
| Trivial Pursuit | 8,118 | 3/4 | 120 | 1 | 5 |
| Twilight Imperium 3rd Edition | 8,118 | 3/4 | 120 | 1 | 5 |
| Universumin valtiaat | 8,118 | 3/4 | 120 | 1 | 5 |
| Viisasten kokous | 8,118 | 3/4 | 120 | 1 | 5 |
| Vinci | 8,118 | 3/4 | 120 | 1 | 5 |
| Warlock - Velhojen valtataistelu | 8,118 | 3/4 | 120 | 1 | 5 |
| Wings of War - Famous Aces | 8,118 | 3/4 | 120 | 1 | 5 |
| Wizard Kings | 8,118 | 3/4 | 120 | 1 | 5 |
| World at War, A | 8,118 | 3/4 | 120 | 1 | 5 |
| Xena Warrior Princess - The Board Game | 8,118 | 3/4 | 120 | 1 | 5 |
| Zug um Zug | 8,118 | 3/4 | 120 | 1 | 5 |
12. helmikuuta 2014 kello 01.59 (EET) Kaikki pelit siirretty taulukkoon. Agricola, Hacienda, Memoir '44, Modern Art ja Puerto Rico: tiedot lisätty. Muihin peleihin on alusta (aakkosjärjestyksessä) alkaen lisätty tiedot peliin "Axis & Allies" asti.