Ero sivun ”Kerhon lautapelit” versioiden välillä
Kohteesta ExcaliburWiki
Siirry navigaatioonSiirry hakuun| Rivi 12: | Rivi 12: | ||
{|class="wikitable sortable" style="text-align:center" | {|class="wikitable sortable" style="text-align:center" | ||
| − | ! Lautapeli !! | + | ! Lautapeli !! Average rating (BGG) !! Suositeltu Pelaajamäärä !! Peliaika (min) !! MIN Pelaajamäärä !! MAX Pelaajamäärä |
|- | |- | ||
! [http://www.boardgamegeek.com/game/432 6 Nimmt!] | ! [http://www.boardgamegeek.com/game/432 6 Nimmt!] | ||
| − | | | + | | 6,87 || 5/6 || 45 || 2 || 10 |
| + | |- | ||
| + | ! [http://www.boardgamegeek.com/game/6504 Ace of Aces - Wingleader] | ||
| + | | 6,54 || 2 || 20 || 2 || 2 | ||
|- | |- | ||
! [http://www.boardgamegeek.com/game/5 Acquire] | ! [http://www.boardgamegeek.com/game/5 Acquire] | ||
| − | | | + | | 7,40 || 4 || 90 || 3 || 6 |
| − | |||
| − | |||
| − | |||
|- | |- | ||
! [http://www.boardgamegeek.com/game/120 Adel Verpflichtet] | ! [http://www.boardgamegeek.com/game/120 Adel Verpflichtet] | ||
| − | | | + | | 6,57 || 5/6 || 45 || 2 || 6 |
|- | |- | ||
! [http://www.boardgamegeek.com/game/177 Advanced Civilization] | ! [http://www.boardgamegeek.com/game/177 Advanced Civilization] | ||
| − | | 8, | + | | 8,00 || 6/7/8 || 360 || 2 || 8 |
|- | |- | ||
! [http://www.boardgamegeek.com/game/283 Advanced Third Reich] | ! [http://www.boardgamegeek.com/game/283 Advanced Third Reich] | ||
| − | | | + | | 6,68 || 2 || 2480 || 2 || 6 |
|- | |- | ||
! [http://www.boardgamegeek.com/game/3237 Against the Reich] | ! [http://www.boardgamegeek.com/game/3237 Against the Reich] | ||
| − | | | + | | 6,93 || 2 || 360 || 2 || 2 |
|- | |- | ||
! [http://www.boardgamegeek.com/game/26 Age of Renaissance] | ! [http://www.boardgamegeek.com/game/26 Age of Renaissance] | ||
| − | | | + | | 7,13 || 5/6 || 360 || 3 || 6 |
|- | |- | ||
! [http://boardgamegeek.com/boardgame/31260 Agricola] | ! [http://boardgamegeek.com/boardgame/31260 Agricola] | ||
| − | | 8, | + | | 8,20 || 3/4 || 120 || 1 || 5 |
|- | |- | ||
! [http://www.boardgamegeek.com/game/2275 Airlines] | ! [http://www.boardgamegeek.com/game/2275 Airlines] | ||
| − | | | + | | 4,52 || 3 || 120 || 2 || 4 |
|- | |- | ||
! [http://www.boardgamegeek.com/game/7999 Airlines 2] | ! [http://www.boardgamegeek.com/game/7999 Airlines 2] | ||
| − | | | + | | 5,24 || 4 || 45 || 2 || 4 |
|- | |- | ||
! [http://www.boardgamegeek.com/game/1407 Alcatraz] | ! [http://www.boardgamegeek.com/game/1407 Alcatraz] | ||
| − | | | + | | 5,45 || 2 || 30 || 2 || 4 |
|- | |- | ||
! [http://www.boardgamegeek.com/game/6249 Alhambra] | ! [http://www.boardgamegeek.com/game/6249 Alhambra] | ||
| − | | | + | | 7,05 || 3 || 60 || 2 || 6 |
|- | |- | ||
! [http://www.boardgamegeek.com/game/20080 Aqua Romana] | ! [http://www.boardgamegeek.com/game/20080 Aqua Romana] | ||
| − | | | + | | 6,41 || N/A || 60 || 2 || 4 |
|- | |- | ||
! [http://www.boardgamegeek.com/game/7970 Arctic Storm - The Russo-Finnish Winter War 1939-40] | ! [http://www.boardgamegeek.com/game/7970 Arctic Storm - The Russo-Finnish Winter War 1939-40] | ||
| − | | | + | | 6,53 || 2 || 360 || 2 || 2 |
|- | |- | ||
! [http://www.boardgamegeek.com/game/34 Arkham Horror] | ! [http://www.boardgamegeek.com/game/34 Arkham Horror] | ||
| − | | | + | | 6,55 || 3/4 || 180 || 1 || 8 |
|- | |- | ||
! [http://www.boardgamegeek.com/game/1094 Assassin] | ! [http://www.boardgamegeek.com/game/1094 Assassin] | ||
| − | | | + | | 3,41 || N/A || 90 || 3 || 6 |
|- | |- | ||
! [http://boardgamegeek.com/boardgame/128882/the-resistance-avalon Avalon: The Resistance] | ! [http://boardgamegeek.com/boardgame/128882/the-resistance-avalon Avalon: The Resistance] | ||
| − | | | + | | 7,99 || 7/8 || 30 || 5 || 10 |
|- | |- | ||
| − | ! [http://www.boardgamegeek.com/game/162 Awful Green Things from Outer Space, The] | + | ![http://www.boardgamegeek.com/game/162 Awful Green Things from Outer Space, The] |
| − | | | + | | 6,49 || 2 || 90 || 2 || 2 |
|- | |- | ||
! [http://www.boardgamegeek.com/game/98 Axis & Allies] | ! [http://www.boardgamegeek.com/game/98 Axis & Allies] | ||
| − | | | + | | 6,55 || 2/5 || 180 || 2 || 5 |
|- | |- | ||
! [http://www.boardgamegeek.com/game/2397 Backgammon] | ! [http://www.boardgamegeek.com/game/2397 Backgammon] | ||
| Rivi 477: | Rivi 477: | ||
|- | |- | ||
|} | |} | ||
| − | ''12. helmikuuta 2014 kello 01.59 (EET) Kaikki pelit siirretty taulukkoon. Agricola, Hacienda, Memoir '44, Modern Art ja Puerto Rico: tiedot lisätty. Muihin peleihin | + | ''12. helmikuuta 2014 kello 01.59 (EET) Kaikki pelit siirretty taulukkoon. Agricola, Hacienda, Memoir '44, Modern Art ja Puerto Rico: tiedot lisätty. Muihin peleihin on alusta (aakkosjärjestyksessä) alkaen lisätty tiedot peliin "Axis & Allies" asti.'' |
Versio 12. helmikuuta 2014 kello 02.26
| Lautapeli | Average rating (BGG) | Suositeltu Pelaajamäärä | Peliaika (min) | MIN Pelaajamäärä | MAX Pelaajamäärä |
|---|---|---|---|---|---|
| 6 Nimmt! | 6,87 | 5/6 | 45 | 2 | 10 |
| Ace of Aces - Wingleader | 6,54 | 2 | 20 | 2 | 2 |
| Acquire | 7,40 | 4 | 90 | 3 | 6 |
| Adel Verpflichtet | 6,57 | 5/6 | 45 | 2 | 6 |
| Advanced Civilization | 8,00 | 6/7/8 | 360 | 2 | 8 |
| Advanced Third Reich | 6,68 | 2 | 2480 | 2 | 6 |
| Against the Reich | 6,93 | 2 | 360 | 2 | 2 |
| Age of Renaissance | 7,13 | 5/6 | 360 | 3 | 6 |
| Agricola | 8,20 | 3/4 | 120 | 1 | 5 |
| Airlines | 4,52 | 3 | 120 | 2 | 4 |
| Airlines 2 | 5,24 | 4 | 45 | 2 | 4 |
| Alcatraz | 5,45 | 2 | 30 | 2 | 4 |
| Alhambra | 7,05 | 3 | 60 | 2 | 6 |
| Aqua Romana | 6,41 | N/A | 60 | 2 | 4 |
| Arctic Storm - The Russo-Finnish Winter War 1939-40 | 6,53 | 2 | 360 | 2 | 2 |
| Arkham Horror | 6,55 | 3/4 | 180 | 1 | 8 |
| Assassin | 3,41 | N/A | 90 | 3 | 6 |
| Avalon: The Resistance | 7,99 | 7/8 | 30 | 5 | 10 |
| Awful Green Things from Outer Space, The | 6,49 | 2 | 90 | 2 | 2 |
| Axis & Allies | 6,55 | 2/5 | 180 | 2 | 5 |
| Backgammon | 8,118 | 3/4 | 120 | 1 | 5 |
| Bang! | 8,118 | 3/4 | 120 | 1 | 5 |
| Bang! - Dodge City | 8,118 | 3/4 | 120 | 1 | 5 |
| Battletech | 8,118 | 3/4 | 120 | 1 | 5 |
| Best of Dragon Magazine Games, The | 8,118 | 3/4 | 120 | 1 | 5 |
| Bilekuosi | 8,118 | 3/4 | 120 | 1 | 5 |
| Blackbeard | 8,118 | 3/4 | 120 | 1 | 5 |
| Block Mania | 8,118 | 3/4 | 120 | 1 | 5 |
| Blood Bowl - Second Edition | 8,118 | 3/4 | 120 | 1 | 5 |
| Blood Bowl - Second Edition: Elves, Dwarfs and Dungeonbowl | 8,118 | 3/4 | 120 | 1 | 5 |
| Blood Bowl - Third Edition | 8,118 | 3/4 | 120 | 1 | 5 |
| Bluff | 8,118 | 3/4 | 120 | 1 | 5 |
| Bobby Lee | 8,118 | 3/4 | 120 | 1 | 5 |
| Boggle | 8,118 | 3/4 | 120 | 1 | 5 |
| Bram Stoker's Dracula: The Board Game | 8,118 | 3/4 | 120 | 1 | 5 |
| Britannia | 8,118 | 3/4 | 120 | 1 | 5 |
| Buck Rogers - Battle for the 25th Century Game | 8,118 | 3/4 | 120 | 1 | 5 |
| Carcassonne | 8,118 | 3/4 | 120 | 1 | 5 |
| Carcassonne - City, The | 8,118 | 3/4 | 120 | 1 | 5 |
| Carcassonne - Erweiterung, Die | 8,118 | 3/4 | 120 | 1 | 5 |
| Carcassonne - Händler & Baumeister | 8,118 | 3/4 | 120 | 1 | 5 |
| Carcassonne: Catapult | 8,118 | 3/4 | 120 | 1 | 5 |
| Carolus Magnus | 8,118 | 3/4 | 120 | 1 | 5 |
| Car Wars | 8,118 | 3/4 | 120 | 1 | 5 |
| Ca$h 'n Gun$ | 8,118 | 3/4 | 120 | 1 | 5 |
| Ca$h 'n Gun$ - les Yakuzas | 8,118 | 3/4 | 120 | 1 | 5 |
| Catan: Cities & Knights | 8,118 | 3/4 | 120 | 1 | 5 |
| Catan: Seafarers | 8,118 | 3/4 | 120 | 1 | 5 |
| Caylus | 8,118 | 3/4 | 120 | 1 | 5 |
| Chez Geek | 8,118 | 3/4 | 120 | 1 | 5 |
| Chez Goth | 8,118 | 3/4 | 120 | 1 | 5 |
| Clans | 8,118 | 3/4 | 120 | 1 | 5 |
| Death Zone | 8,118 | 3/4 | 120 | 1 | 5 |
| Die Sieben Siegel | 8,118 | 3/4 | 120 | 1 | 5 |
| Diplomacy | 8,118 | 3/4 | 120 | 1 | 5 |
| Dominion | 8,118 | 3/4 | 120 | 1 | 5 |
| Dominion: Intrigue | 8,118 | 3/4 | 120 | 1 | 5 |
| Dragon's Gold | 8,118 | 3/4 | 120 | 1 | 5 |
| Eclipse | 8,118 | 3/4 | 120 | 1 | 5 |
| Elfenland | 8,118 | 3/4 | 120 | 1 | 5 |
| El Grande | 8,118 | 3/4 | 120 | 1 | 5 |
| Empire of the Rising Sun | 8,118 | 3/4 | 120 | 1 | 5 |
| Empires in Arms | 8,118 | 3/4 | 120 | 1 | 5 |
| Enemy in Sight | 8,118 | 3/4 | 120 | 1 | 5 |
| Europe Engulfed | 8,118 | 3/4 | 120 | 1 | 5 |
| Excalibur | 8,118 | 3/4 | 120 | 1 | 5 |
| Fury of Dracula, The | 8,118 | 3/4 | 120 | 1 | 5 |
| Gangsters | 8,118 | 3/4 | 120 | 1 | 5 |
| Gettysburg - 125th Anniversary Edition | 8,118 | 3/4 | 120 | 1 | 5 |
| Ghost stories | 8,118 | 3/4 | 120 | 1 | 5 |
| Go | 8,118 | 3/4 | 120 | 1 | 5 |
| Great Dalmuti, The | 8,118 | 3/4 | 120 | 1 | 5 |
| Guerre des Moutons, La | 8,118 | 3/4 | 120 | 1 | 5 |
| Guillotine | 8,118 | 3/4 | 120 | 1 | 5 |
| Hacienda | 6,809 | 4 | 60 | 2 | 5 |
| Hacker | 8,118 | 3/4 | 120 | 1 | 5 |
| Hacker II: The Dark Side | 8,118 | 3/4 | 120 | 1 | 5 |
| High Finance | 8,118 | 3/4 | 120 | 1 | 5 |
| History of the World | 8,118 | 3/4 | 120 | 1 | 5 |
| Hobbit, The | 8,118 | 3/4 | 120 | 1 | 5 |
| Hungry Troll and the Gobbo's | 8,118 | 3/4 | 120 | 1 | 5 |
| Illuminati | 8,118 | 3/4 | 120 | 1 | 5 |
| Im Schatten des Sonnenkönigs | 8,118 | 3/4 | 120 | 1 | 5 |
| Junta | 8,118 | 3/4 | 120 | 1 | 5 |
| Kensington | 8,118 | 3/4 | 120 | 1 | 5 |
| King Maker | 8,118 | 3/4 | 120 | 1 | 5 |
| Knights of the Air | 8,118 | 3/4 | 120 | 1 | 5 |
| Knightmare Chess | 8,118 | 3/4 | 120 | 1 | 5 |
| Koukussa! | 8,118 | 3/4 | 120 | 1 | 5 |
| Kremlin | 8,118 | 3/4 | 120 | 1 | 5 |
| Last Battle, Twilight 2000 | 8,118 | 3/4 | 120 | 1 | 5 |
| Le Havre | 8,118 | 3/4 | 120 | 1 | 5 |
| Lonely Mountain, The | 8,118 | 3/4 | 120 | 1 | 5 |
| Lord of the Rings | 8,118 | 3/4 | 120 | 1 | 5 |
| Lotr: Confrontation | 8,118 | 3/4 | 120 | 1 | 5 |
| Lunch Money | 8,118 | 3/4 | 120 | 1 | 5 |
| Lunch Money - Sticks and Stone | 8,118 | 3/4 | 120 | 1 | 5 |
| Löwenherz | 8,118 | 3/4 | 120 | 1 | 5 |
| Machiavelli | 8,118 | 3/4 | 120 | 1 | 5 |
| Mag-Blast | 8,118 | 3/4 | 120 | 1 | 5 |
| Mahjong | 8,118 | 3/4 | 120 | 1 | 5 |
| Marnon | 8,118 | 3/4 | 120 | 1 | 5 |
| Mastermind | 8,118 | 3/4 | 120 | 1 | 5 |
| Memoir '44 | 7,418 | 4 | 60 | 2 | 2/4/6 |
| Menolippu Eurooppa | 8,118 | 3/4 | 120 | 1 | 5 |
| Mighty Empires | 8,118 | 3/4 | 120 | 1 | 5 |
| Modern Art | 7,226 | 4/5 | 45 | 3 | 5 |
| Mü & Mehr | 8,118 | 3/4 | 120 | 1 | 5 |
| Munchkin | 8,118 | 3/4 | 120 | 1 | 5 |
| Munchkin Fu | 8,118 | 3/4 | 120 | 1 | 5 |
| Napoleon - The Waterloo Campaign, 1815 | 8,118 | 3/4 | 120 | 1 | 5 |
| Nippon Rails | 8,118 | 3/4 | 120 | 1 | 5 |
| Ogre | 8,118 | 3/4 | 120 | 1 | 5 |
| Pimeyden valtakunta | 8,118 | 3/4 | 120 | 1 | 5 |
| Puerto Rico | 8,099 | 4 | 90 | 3 | 5 |
| Quarriors | 8,118 | 3/4 | 120 | 1 | 5 |
| Renegade Legion: Interceptor | 8,118 | 3/4 | 120 | 1 | 5 |
| Republic of Rome, The | 8,118 | 3/4 | 120 | 1 | 5 |
| Resistance: Avalon, The | 8,118 | 3/4 | 120 | 1 | 5 |
| Richthofen's War | 8,118 | 3/4 | 120 | 1 | 5 |
| Ricochet Robots | 8,118 | 3/4 | 120 | 1 | 5 |
| Roborally | 8,118 | 3/4 | 120 | 1 | 5 |
| Roborally - Armed and Dangerous | 8,118 | 3/4 | 120 | 1 | 5 |
| Rogue Trooper | 8,118 | 3/4 | 120 | 1 | 5 |
| Sam Grant | 8,118 | 3/4 | 120 | 1 | 5 |
| Samurai | 8,118 | 3/4 | 120 | 1 | 5 |
| Settlers of Catan | 8,118 | 3/4 | 120 | 1 | 5 |
| Shakki | 8,118 | 3/4 | 120 | 1 | 5 |
| Shogi | 8,118 | 3/4 | 120 | 1 | 5 |
| Shogun | 8,118 | 3/4 | 120 | 1 | 5 |
| Sniper! 2nd Edition | 8,118 | 3/4 | 120 | 1 | 5 |
| Space Hulk | 8,118 | 3/4 | 120 | 1 | 5 |
| Space Hulk - Deathwing | 8,118 | 3/4 | 120 | 1 | 5 |
| Space Hulk - Genestealer | 8,118 | 3/4 | 120 | 1 | 5 |
| Spammers | 8,118 | 3/4 | 120 | 1 | 5 |
| Talisman | 8,118 | 3/4 | 120 | 1 | 5 |
| Talisman City | 8,118 | 3/4 | 120 | 1 | 5 |
| Temppelin kirous | 8,118 | 3/4 | 120 | 1 | 5 |
| Tichu | 8,118 | 3/4 | 120 | 1 | 5 |
| Tikal | 8,118 | 3/4 | 120 | 1 | 5 |
| Tokyo Express | 8,118 | 3/4 | 120 | 1 | 5 |
| Traders of Genoa, The | 8,118 | 3/4 | 120 | 1 | 5 |
| TransAmerica | 8,118 | 3/4 | 120 | 1 | 5 |
| Trivial Pursuit | 8,118 | 3/4 | 120 | 1 | 5 |
| Twilight Imperium 3rd Edition | 8,118 | 3/4 | 120 | 1 | 5 |
| Universumin valtiaat | 8,118 | 3/4 | 120 | 1 | 5 |
| Viisasten kokous | 8,118 | 3/4 | 120 | 1 | 5 |
| Vinci | 8,118 | 3/4 | 120 | 1 | 5 |
| Warlock - Velhojen valtataistelu | 8,118 | 3/4 | 120 | 1 | 5 |
| Wings of War - Famous Aces | 8,118 | 3/4 | 120 | 1 | 5 |
| Wizard Kings | 8,118 | 3/4 | 120 | 1 | 5 |
| World at War, A | 8,118 | 3/4 | 120 | 1 | 5 |
| Xena Warrior Princess - The Board Game | 8,118 | 3/4 | 120 | 1 | 5 |
| Zug um Zug | 8,118 | 3/4 | 120 | 1 | 5 |
12. helmikuuta 2014 kello 01.59 (EET) Kaikki pelit siirretty taulukkoon. Agricola, Hacienda, Memoir '44, Modern Art ja Puerto Rico: tiedot lisätty. Muihin peleihin on alusta (aakkosjärjestyksessä) alkaen lisätty tiedot peliin "Axis & Allies" asti.