Ero sivun ”The Expendables” versioiden välillä
Kohteesta ExcaliburWiki
Siirry navigaatioonSiirry hakuun| Rivi 322: | Rivi 322: | ||
|- | |- | ||
|Head Coach | |Head Coach | ||
| − | |Tero | + | |Tero (6xp) |
| − | |Option option play ( | + | |Option option play(42) |
|- | |- | ||
|Ass coach | |Ass coach | ||
Versio 7. syyskuuta 2012 kello 16.38
Roster
| Name | Position | MA | ST | AG | AV | Skills | INJ | COMP | TD | INT | CAS | MVP | SPP | Value |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Syltty | Troll | 4 | 5 | 1 | 9 | Loner, Always Hungry, Mighty Blow, Really Stupid, Regeneration, Throw Team-mate, Guard | 3 | 6 | 130k | |||||
| Arska | Troll | 4 | 5 | 1 | 9 | Loner, Always Hungry, Mighty Blow, Really Stupid, Regeneration, Throw Team-mate | 110k | |||||||
| Jet | Looney | 6 | 2 | 3 | 7 | Chainsaw, Secret weapon, Stunty | 40k | |||||||
| Dolph | Fanatic | 3 | 7 | 3 | 7 | Ball & Chain, No Hands, Secret weapon, Stunty, +skill | 3 | 6 | 90k | |||||
| Chuck | Bombardier | 6 | 2 | 3 | 7 | Bombardier, Dodge, Secret weapon, Stunty, Sidestep | 1 | 1 | 7 | 60k | ||||
| Pang | Goblin | 6 | 2 | 3 | 7 | Dodge, Right stuff, Stunty, Sidestep | 1 | 1 | 8 | 60k | ||||
| Bong | Goblin | 6 | 2 | 3 | 7 | Dodge, Right stuff, Stunty | 1 | 1 | 5 | 40k | ||||
| Rax | Goblin | 6 | 2 | 3 | 7 | Dodge, Right stuff, Stunty, Dirty Player | 1 | 1 | 8 | 70k | ||||
| Pox | Goblin | 6 | 2 | 3 | 7 | Dodge, Right stuff, Stunty | 40k | |||||||
| Muks | Goblin | 6 | 2 | 3 | 7 | Dodge, Right stuff, Stunty, Sidestep | 1 | 1 | 6 | 60k | ||||
| Chump | Goblin | 6 | 2 | 3 | 7 | Dodge, Right stuff, Stunty | 40k | |||||||
| Dump | Goblin | 6 | 2 | 3 | 7 | Dodge, Right stuff, Stunty | 1 | 5 | 40k | |||||
| Chump | Goblin | 6 | 2 | 3 | 7 | Dodge, Right stuff, Stunty | 1 | 5 | 40k | |||||
| Dump | Dang | 6 | 2 | 3 | 7 | Dodge, Right stuff, Stunty, Dirty Player | 2 | 10 | 70k | |||||
| Clong | Goblin | 6 | 2 | 3 | 7 | Dodge, Right stuff, Stunty, Sidestep | 1 | 1 | 8 | 60k |
Team Stuff
| Rerolls | 3 | 180 |
| Fan Factor | 3 | 30 |
| Apotechary | yes | 50 |
| Treasury | 230k | 0 |
| Assistant Coach | 3 | 30 |
| Cheerleaders | 0 | 0 |
| Total Value | 1110k | |
| Dead or Fired count | 2 |
| Type | Name | Skills |
|---|---|---|
| Head Coach | Tero (6xp) | Option option play(42) |
| Ass coach | Flip | None |
| Ass coach | Flop | Pelitilanne(75) |
| Ass coach | Flap | None |
Pelihistoria
- vs. Primarchs : 1-0, 2-1, +110k, +fan
- vs. Prepared : 1-3, 3-6, +20k
- vs. Roberspierre : 1-1, 0-2, +60k, +fan
- vs. Silverwing : 2-1, 7-1 +50k, +fan