Ero sivun ”ManseExalted:Oriel Lomake” versioiden välillä
Kohteesta ExcaliburWiki
Siirry navigaatioonSiirry hakuun| Rivi 23: | Rivi 23: | ||
! colspan=2 | Dawn || colspan=2 | Zenith || colspan=2 | Twilight | ! colspan=2 | Dawn || colspan=2 | Zenith || colspan=2 | Twilight | ||
|- | |- | ||
| − | | style="width:23%" | <b>Archery</b> || style="width:10%" | {{ | + | | style="width:23%" | <b>Archery</b> || style="width:10%" | {{WWDots4}} || style="width:24%" | Integrity || style="width:10%" | {{WWDots2}} || style="width:23%" | Craft || style="width:10%" | {{WWDots0}} |
|- | |- | ||
| '''Martial Arts''' || {{WWDots3}} || Performance || {{WWDots0}} || <b>Investigation</b> || {{WWDots2}} | | '''Martial Arts''' || {{WWDots3}} || Performance || {{WWDots0}} || <b>Investigation</b> || {{WWDots2}} | ||
| Rivi 112: | Rivi 112: | ||
| || align="right" | {{WWBox}}{{WWBox}}{{WWBox}}{{WWBox}}{{WWBox}} | | || align="right" | {{WWBox}}{{WWBox}}{{WWBox}}{{WWBox}}{{WWBox}} | ||
|- | |- | ||
| − | | | + | |Immaculate Golden Bow||6||14||8L/6L Pierc||-||3||400||PAT |
| Conviction || align="right" | {{WWDots3}} | | Conviction || align="right" | {{WWDots3}} | ||
|- | |- | ||
| Rivi 246: | Rivi 246: | ||
|Unsurpassed (Sight) Discipline||Awareness||2m||Scene||Reflexive||Combo-OK||tuplaa successit näkemiseen | |Unsurpassed (Sight) Discipline||Awareness||2m||Scene||Reflexive||Combo-OK||tuplaa successit näkemiseen | ||
|- | |- | ||
| + | |Immaculate Golden Bow||Archery||5m, 1wp||Scene||Simple (Speed 5)||Holy, Obvious||Luo Oricalcum Long Powerbowin | ||
|} | |} | ||
Versio 18. kesäkuuta 2012 kello 15.59
| Nimi: Oriel | Motivaatio: Korruption poistaminen Scavenger Landseista |
| Kasti: Yö | Anima: Metsästävä Pöllö |
Attributes
| Strength | Charisma | Perception | |||
| Dexterity | Manipulation | Intelligence | |||
| Stamina | Appearance | Wits |
Abilities
Combat & Advantages
Excellencies
| 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | |||
| Stealth | Archery | ||||||||||||||||
| Awareness | |||||||||||||||||
| Thrown |
Charms
| Name | Ability | Cost | Duration | Type | Keywords | Effect |
| Ox-Body Technique | Resistance | - | Permanent | Permanent | Stackable | one -1HL, two -2HL |
| Lock-Opening Touch | Larceny | 3m | instant | supplemental | Combo-OK | ei-taika lukkoja avatessa automaattinen onnistuminen |
| Easily Overlooked Presence Method | Stealth | 3m | scene | simple | Combo-OK | mahdollisuus auto-epäonnistumiseen etsiesään Solaria |
| Mental Invisibility Technique | Stealth | 5m, 1wp | scene | simple | Combo-OK, Compulsion | (dex + stealth) + essence successes, jos yli dodge MDV niin pakko ignoroida Solar |
| Invisible Statue Spirit | Stealth | 5m | Indefinite | simple | Combo-OK | ei nähdä jos en liiku |
| Triple-Distance Attack Technique | Thrown | 2m | instant | supplemental | Combo-OK | 3 x range |
| Essence Arrow Attack | Archery | 2m | instant | supplemental | Combo-OK, Obvious | lisää essence damage + Kaikki |
| Shadow Over Water | Dodge | 1m | instant | Reflexive (step 2) | Combo-OK | no penalty to dodge DV |
| Leaping Dodge Method | Dodge | 3m | instant | Reflexive (step 9) | Combo-OK, counterattack | (str + dodge) x 3 yrd ylös, 2 x sivulle |
| Vanishing From Mind's Eye Method | Stealth | 10m, 1wp | Indefinite | simple | Combo-OK | Retroactive stealth |
| Graceful Crane Stance | Athletics | 3m | Scene | Reflexive | Combo-OK | Auto-balance ja voi seistä melkein kaiken päällä |
| Seven Shadow Evasion | Dodge | 3m | Instant | Reflexive (step 2) | Combo-OK | Perfect Defence, conviction flaw |
| Spider-Foot Style | Athletics | 4m | Scene | Reflexive | Combo-OK, Obvious | Saa juosta millä tahansa pinnalla |
| Cascade of Cutting Terror | Thrown | 5m | Instant | Supplemental | Combo-OK, Obvious | ei DDV, 2 x success |
| Returning Weapon Concentration | Thrown | - | Permanent | Permanent | - | +3 success aseensa takaisin saamiseen |
| Call The Blade | Thrown | -(1m) | Permanent | Permanent | Obvious | kutsuu aseen takas 2xEss yardin päästä |
| Reflex Sidestep Technique | Dodge | 1m | Instant | Reflexive (step 2) | Combo-OK | Unexpected attack ei olekkaan unexpected |
| Spirit Weapons | Thrown | 2m | Scene | Reflexive (step 1) | Combo-OK, Obvious | Luo resourses 2 heittoaseita |
| Swallowing the Sun | Stealth | 1hl, 2wp | Instant | Simple (Speed 3, DV -2) | Combo-OK, Obvious | Kadotuttaa animan (GotMH:US) |
| Reed in the Wind | Dodge | - | Permanent | Permanent | - | Dodge DV:ssen lisää hyökkääjän essence/2 (Ink Monkeys) |
| Fiery Solar Chakram | Thrown | - | Permanent | Permanent | Holy, Obvious | Parantaa Spirit Weaponsia |
| Panoptic Fusion Discipline | Awareness | 4m | Scene | Reflexive | Combo-OK | saa jokaiseen hyökkäykseen täyden Aimin. (Ink Monkeys) |
| Phantom Arrow Technique | Archery | 1m per | Permanent | - | - | luo nuolia |
| Keen (Sight) Technique | Awareness | 3m | Scene | Reflexive | Combo-OK | +2 succ näkemiseen |
| Unsurpassed (Sight) Discipline | Awareness | 2m | Scene | Reflexive | Combo-OK | tuplaa successit näkemiseen |
| Immaculate Golden Bow | Archery | 5m, 1wp | Scene | Simple (Speed 5) | Holy, Obvious | Luo Oricalcum Long Powerbowin |
Combos
| Name | Cost | Charms |
| Leaping Whirlwind of Cutting Edge | 1wp, 5m+ | Cascade of Cutting Terror, 2. Thrown Excellency, Seven Shadow Evasion, Shadow Over Water, Leaping Dodge Method, Spirit Weapons |
| True Blindness Technique | 2wp, 5m+ | Mental Invisibility Technique, 2. Stealth Excellency |
| 1wp, 4m | Reflex Sidestep Technique, Seven Shadow Evasion |
Backgrounds
Marits & Flaw
| Fleet Of Foot | Improved Join Battle | Wanted | |||