Ero sivun ”KoExalted:Harmaa Honka” versioiden välillä
Kohteesta ExcaliburWiki
Siirry navigaatioonSiirry hakuun| Rivi 10: | Rivi 10: | ||
{| style="width:100%" | {| style="width:100%" | ||
|- | |- | ||
| − | | style="width:23%" | Strength || style="width:10%" | {{ | + | | style="width:23%" | Strength || style="width:10%" | {{WWDots4}} || style="width:24%" | <b>Charisma</b> || style="width:10%" | {{WWDots5}} || style="width:23%" | Perception || style="width:10%" | {{WWDots4}} |
|- | |- | ||
| − | | Dexterity || {{WWDots5}} || Manipulation || {{ | + | | Dexterity || {{WWDots5}} || <b>Manipulation</b> || {{WWDots4}} || Intelligence || {{WWDots3}} |
|- | |- | ||
| − | | Stamina || {{ | + | | Stamina || {{WWDots4}} || <b>Appearance</b> || {{WWDots5}} || <b>Wits</b> || {{WWDots5}} |
|} | |} | ||
| Rivi 23: | Rivi 23: | ||
! colspan=2 | War || colspan=2 | Life || colspan=2 | Wisdom | ! colspan=2 | War || colspan=2 | Life || colspan=2 | Wisdom | ||
|- | |- | ||
| − | | style="width:23%" | Archery || style="width:10%" | {{ | + | | style="width:23%" | Archery || style="width:10%" | {{WWDots2}} || style="width:24%" | Craft:Wood || style="width:10%" | {{WWDots3}} || style="width:23%" | Bureaucracy || style="width:10%" | {{WWDots0}} |
|- | |- | ||
| − | | Athletics || {{ | + | | Athletics || {{WWDots5}} || Larceny || {{WWDots0}} || Investigation || {{WWDots2}} |
|- | |- | ||
| − | | Awareness || {{ | + | | Awareness || {{WWDots4}} || Linguistics || {{WWDots3}} || Lore || {{WWDots2}} |
|- | |- | ||
| − | | Dodge || {{ | + | | Dodge || {{WWDots5}} || Performance || {{WWDots5}} || Medicine || {{WWDots3}} |
|- | |- | ||
| − | | Integrity || {{ | + | | Integrity || {{WWDots5}} || Presence || {{WWDots5}} || Occult || {{WWDots3}} |
|- | |- | ||
| − | | <b>Martial Arts</b> || {{ | + | | <b>Martial Arts</b> || {{WWDots5}} || Ride || {{WWDots0}} |
! colspan=2 align="center" | Specialties | ! colspan=2 align="center" | Specialties | ||
|- | |- | ||
| Melee || {{WWDots0}} || Sail || {{WWDots0}} || Being likable & pleasant || {{WWDotF}}{{WWDotF}}{{WWDotE}} | | Melee || {{WWDots0}} || Sail || {{WWDots0}} || Being likable & pleasant || {{WWDotF}}{{WWDotF}}{{WWDotE}} | ||
|- | |- | ||
| − | | Resistance || {{ | + | | Resistance || {{WWDots4}} || Socialize || {{WWDots5}} || || {{WWDotE}}{{WWDotE}}{{WWDotE}} |
|- | |- | ||
| − | | Thrown || {{ | + | | Thrown || {{WWDots5}} || Stealth || {{WWDots3}} || || {{WWDotE}}{{WWDotE}}{{WWDotE}} |
|- | |- | ||
| − | | War || {{WWDots0}} || <b>Survival</b> || {{ | + | | War || {{WWDots0}} || <b>Survival</b> || {{WWDots4}} || Craft:Water || {{WWDots2}} |
|} | |} | ||
| Rivi 57: | Rivi 57: | ||
| style="width:14%" align="right" | {{WWBox}} {{WWBoxF}} {{WWBoxF}} {{WWBoxF}} {{WWBoxF}} | | style="width:14%" align="right" | {{WWBox}} {{WWBoxF}} {{WWBoxF}} {{WWBoxF}} {{WWBoxF}} | ||
| style="width:14%" align="right" | {{WWBoxF}} {{WWBoxF}} {{WWBoxF}} {{WWBoxF}} {{WWBoxF}} | | style="width:14%" align="right" | {{WWBoxF}} {{WWBoxF}} {{WWBoxF}} {{WWBoxF}} {{WWBoxF}} | ||
| − | | align="center" | {{WWDotF}} {{WWDotF}} {{WWDotF}} {{WWDotF}} {{WWDotF}} {{WWDotF}} {{WWDotF}} {{WWDotF}} {{ | + | | align="center" | {{WWDotF}} {{WWDotF}} {{WWDotF}} {{WWDotF}} {{WWDotF}} {{WWDotF}} {{WWDotF}} {{WWDotF}} {{WWDotF}} {{WWDotE}} |
|- | |- | ||
| Soak __ B __ L __ A | | Soak __ B __ L __ A | ||
| Rivi 74: | Rivi 74: | ||
| -4 | | -4 | ||
| align="right" colspan=2 | {{WWBox}} | | align="right" colspan=2 | {{WWBox}} | ||
| − | | align="center" | {{WWDotF}} {{WWDotF}} {{ | + | | align="center" | {{WWDotF}} {{WWDotF}} {{WWDotF}} {{WWDotF}} {{WWDotE}} {{WWDotE}} |
|- | |- | ||
| Mental Parry DV | | Mental Parry DV | ||
| Rivi 213: | Rivi 213: | ||
| <small>Effect</small> | | <small>Effect</small> | ||
|- | |- | ||
| − | | Changing Plumage Mastery || | + | | Changing Plumage Mastery || p.135 |
| + | |- | ||
| + | | Humble Mouse Shape || p.131 | ||
| + | |- | ||
| + | | Prey's Skin Disguise || p.132 | ||
| + | |- | ||
| + | | Life of the Hummingbird || p.134 | ||
| + | |- | ||
| + | | Deadly Beastman Transformation || p.136 | ||
|- | |- | ||
| || | | || | ||
Versio 3. syyskuuta 2007 kello 17.16
| Nimi: Harmaahonka | Motivaatio: |
| Kasti: Muuttuva Kuu | Anima: Tummanvioletti pitkäkuonoinen karhu, jolla on rinnassa hopeinen läikkä |
Attributes
| Strength | Charisma | Perception | |||
| Dexterity | Manipulation | Intelligence | |||
| Stamina | Appearance | Wits |
Abilities
Combat & Advantages
Excellencies
| 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | |||
| Strength | Charisma | Perception | |||||||||||||||
| Dexterity | Manipulation | Intelligence | |||||||||||||||
| Stamina | Appearance | Wits |
Charms
| Name | Attribute | Cost | Duration | Type | Effect |
| Ox-body Technique | Sta | - | - | Perm. | Twice: 2 x -1, 4 x -2 |
| Terrifying Lust Infliction | Cha | ||||
| Hide of the Cunning Hunter | App | ||||
| One of the Herd | App | ||||
Knacks
| Name | Effect |
| Changing Plumage Mastery | p.135 |
| Humble Mouse Shape | p.131 |
| Prey's Skin Disguise | p.132 |
| Life of the Hummingbird | p.134 |
| Deadly Beastman Transformation | p.136 |
Combos
| Name | Cost | Charms |
Backgrounds
| Solar Bond | Heart's Blood | Artifact | |||
| Tuntuu mutta harvoin voimakkaasti | 4-10 tässä vaiheessa... | Moonsilver Hearthstone bracers | |||
| Contacts | Mentor | ||||
| Tuntee ainakin yhden uudenkuun. | Voipi olla jo kuollut... | ||||