Ero sivun ”EKOSS:Carius Parangan” versioiden välillä
Kohteesta ExcaliburWiki
Siirry navigaatioonSiirry hakuun| Rivi 58: | Rivi 58: | ||
| Parry DV: 0 | | Parry DV: 0 | ||
| style="width:6%" | 0 | | style="width:6%" | 0 | ||
| − | | style="width:14%" align="right" | {{ | + | | style="width:14%" align="right" | {{WWBoxX}} {{WWBoxF}} {{WWBoxF}} {{WWBoxF}} {{WWBoxF}} |
| style="width:14%" align="right" | {{WWBoxF}} {{WWBoxF}} {{WWBoxF}} {{WWBoxF}} {{WWBoxF}} | | style="width:14%" align="right" | {{WWBoxF}} {{WWBoxF}} {{WWBoxF}} {{WWBoxF}} {{WWBoxF}} | ||
| align="center" | {{WWDotF}} {{WWDotF}} {{WWDotF}} {{WWDotF}} {{WWDotF}} {{WWDotF}} {{WWDotF}} {{WWDotF}} {{WWDotE}} {{WWDotE}} | | align="center" | {{WWDotF}} {{WWDotF}} {{WWDotF}} {{WWDotF}} {{WWDotF}} {{WWDotF}} {{WWDotF}} {{WWDotF}} {{WWDotE}} {{WWDotE}} | ||
| Rivi 66: | Rivi 66: | ||
| align="right" | {{WWBox}} {{WWBox}} {{WWBoxF}} {{WWBoxF}} {{WWBoxF}} | | align="right" | {{WWBox}} {{WWBox}} {{WWBoxF}} {{WWBoxF}} {{WWBoxF}} | ||
| align="right" | {{WWBoxF}} {{WWBoxF}} {{WWBoxF}} {{WWBoxF}} {{WWBoxF}} | | align="right" | {{WWBoxF}} {{WWBoxF}} {{WWBoxF}} {{WWBoxF}} {{WWBoxF}} | ||
| − | | align="center" | {{ | + | | align="center" | {{WWBoxX}} {{WWBoxX}} {{WWBoxX}} {{WWBoxX}} {{WWBoxX}} {{WWBoxX}} {{WWBox}} {{WWBox}} {{WWBox}} {{WWBox}} |
|- | |- | ||
| Movement: 5 / 11 | | Movement: 5 / 11 | ||
| Rivi 83: | Rivi 83: | ||
| -4 | | -4 | ||
| align="right" colspan=2 | {{WWBox}} | | align="right" colspan=2 | {{WWBox}} | ||
| − | | Personal: 17 | + | | Personal: 0 / 17 |
|- | |- | ||
| Join combat: 6 | | Join combat: 6 | ||
| colspan=2 | Incapacitated | | colspan=2 | Incapacitated | ||
| align="right" | {{WWBox}} | | align="right" | {{WWBox}} | ||
| − | | Peripheral: 41 | + | | Peripheral: 6 / 41 |
|- | |- | ||
| Join debate: 6 | | Join debate: 6 | ||
| colspan=2 | Dying | | colspan=2 | Dying | ||
| align="right" | 2 x {{WWBox}} | | align="right" | 2 x {{WWBox}} | ||
| − | | Committed: 0 | + | | Committed: 0 |
|} | |} | ||
Versio 8. lokakuuta 2010 kello 01.08
| Name: Carius Parangan | Motivation: End of Tyranny |
| Caste: Night | Anima: Purplish white glowing fog |
Attributes
| Strength | Charisma | Perception | |||
| Dexterity | Manipulation | Intelligence | |||
| Stamina | Appearance | Wits |
Abilities
Combat & Advantages
Backgrounds
Excellencies
| 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | |||
| Archery | |||||||||||||||||
| Dodge | |||||||||||||||||
| Larceny |
Charms
Combos
| Name | Cost | Charms |
| Perfect Archer Trance | 4m+/att,1m+ | 1st Archer Ex + ToUS + EA + SOW |
| Displacement Shot | 2m+,1m+ | 1st Archer Ex + EA + 1st Dodge Ex + SOW |
Thaumaturgy
Degrees: None.
Procedures:
| Name | Art | Rank | Attr | Diff | Cast.Time | Effect | Page/Book |
| I Win Spell | Geom | 0 | Per | 1 | 5 min | You win Exalted | 137/OadC |
Experience Details
| Charisma 2 | 4 exp | |
| Essence Arrow Attack, 2nd type | 1 exp | |
| Essence 3 | 16 exp |