Ero sivun ”TBN:Marc Stone” versioiden välillä
Kohteesta ExcaliburWiki
Siirry navigaatioonSiirry hakuun (Ak: Uusi sivu: == Character sheet == {|<!--taulukon määrite--> style="width:75%;" } |- |- <!-- taulukko alkaa tästä --> | '''Name''': Marc Stone || '''Nature''': || '''Generation''': 10 || |- ...) |
|||
| Rivi 26: | Rivi 26: | ||
| '''=== Talents ===''' || '''==== Skills ====''' || '''== Knowledges ==''' || | | '''=== Talents ===''' || '''==== Skills ====''' || '''== Knowledges ==''' || | ||
|- | |- | ||
| − | | '''Alertness''': | + | | '''Alertness''': 4 || '''Animal ken''': 0 || '''Academics''': 1 || |
|- | |- | ||
| − | | '''Atletics''': 0 || '''Crafts''': 0 || '''Computer''': | + | | '''Atletics''': 0 || '''Crafts''': 0 || '''Computer''': 3 || |
|- | |- | ||
| − | | '''Brawl''': 0 || '''Drive''': | + | | '''Brawl''': 0 || '''Drive''': 1 || '''Finance''': 3 || |
|- | |- | ||
| − | | '''Dodge''': | + | | '''Dodge''': 4 || '''Etiquette''': 0 || '''Investigation''': 0 || |
|- | |- | ||
| − | | '''Empathy''': | + | | '''Empathy''': 1 || '''Firearms''': 0 || '''Law''': 3 || |
|- | |- | ||
| − | | '''Expression''': | + | | '''Expression''': 1 || '''Melee''': 3 || '''Linguistics''': 1 || |
|- | |- | ||
| − | | '''Intimidation''': | + | | '''Intimidation''': 1 || '''Performance''': 0 || '''Medicine''': 0 || |
|- | |- | ||
| − | | '''Leadership''': | + | | '''Leadership''': 1 || '''Security''': 2 || '''Occult''': 3 || |
|- | |- | ||
| − | | '''Streetwise''': | + | | '''Streetwise''': 1 || '''Stealth''': 0 || '''Politics''': 0 || |
|- | |- | ||
| − | | '''Subterfuge''': | + | | '''Subterfuge''': 3 || '''Survival''': 0 || '''Science''': 1 || |
|} | |} | ||
| − | |||
=== Advantages === | === Advantages === | ||
Versio 8. lokakuuta 2009 kello 16.41
Sisällysluettelo
Character sheet
| Name: Marc Stone | Nature: | Generation: 10 | |
| Player: NPC | Demeanor: | Haven: None atm | |
| Chronicle: TBN | Clan: Toreador | Concept: |
Attributes
| Strength: 4 | Charisma: 3 | Perception: 2 | |
| Dexterity: 4 | Manipulation: 3 | Intelligence: 2 | |
| Stamina: 4 | Appearance: 2 | Wits: 3 |
Abilities
| === Talents === | ==== Skills ==== | == Knowledges == | |
| Alertness: 4 | Animal ken: 0 | Academics: 1 | |
| Atletics: 0 | Crafts: 0 | Computer: 3 | |
| Brawl: 0 | Drive: 1 | Finance: 3 | |
| Dodge: 4 | Etiquette: 0 | Investigation: 0 | |
| Empathy: 1 | Firearms: 0 | Law: 3 | |
| Expression: 1 | Melee: 3 | Linguistics: 1 | |
| Intimidation: 1 | Performance: 0 | Medicine: 0 | |
| Leadership: 1 | Security: 2 | Occult: 3 | |
| Streetwise: 1 | Stealth: 0 | Politics: 0 | |
| Subterfuge: 3 | Survival: 0 | Science: 1 |
Advantages
| = Backgrounds = | = Disciplines = | == Virtues == | |
| Conscience: | |||
| Self-control: | |||
| Courage: | |||
Other
| = Merits / Flaws = | == Humanity == | === Health === | |
| 6 | Bruised | ||
| Hurt -1 | |||
| == Willpower == | Injured -1 | ||
| 6/6 | Wounded -2 | ||
| Mauled -2 | |||
| = Blood pool = | Crippled -5 | ||
| 13 / 13 (1/turn) | Incapacitated |
Experience: 7/30