Ero sivun ”EIA:Trade ports” versioiden välillä
Kohteesta ExcaliburWiki
Siirry navigaatioonSiirry hakuun| Rivi 7: | Rivi 7: | ||
| St. Petersburg (ice) || 2/3 | | St. Petersburg (ice) || 2/3 | ||
|- | |- | ||
| − | | Riga || 2/2 | + | | Riga (ice) || 2/2 |
|- | |- | ||
| Taganrog (black sea) (ice) || 1/1 | | Taganrog (black sea) (ice) || 1/1 | ||
Versio 7. syyskuuta 2009 kello 19.45
Ohessa listaus pelilaudalla olevista satamista arvoineen helpottamaan erityisesti brittien pelaajaa. Satamia, jotka eivät ole kaupankäynnin kannalta kiinnostavia ei ole mainittu.
| Russia | |
| St. Petersburg (ice) | 2/3 |
| Riga (ice) | 2/2 |
| Taganrog (black sea) (ice) | 1/1 |
| Odessa (black sea) | 1/2 |
| Prussia | |
| Köningsberg | 0/1 |
| Danzig | 1/2 |
| Stestin | 2/3 |
| Spain | |
| San Sebastian | 1/2 |
| Coronna | 1/1 |
| Cadiz | 2/2 |
| Barcelona | 2/3 |
| Portugal | |
| Oporto | 1/1 |
| Lisbon | 1/3 |
| Turkey | |
| Salonika | 1/1 |
| Constantinople | 1/2 |
| Smyrna | 0/1 |
| Adalia | 0/1 |
| Alexandretta | 0/1 |
| African minors | |
| Tangier (Marocco) | 0/1 |
| Algiers (Algeria) | 0/1 |
| Tunis (Tunisia) | 1/1 |
| Alexandria (Egypt) | 2/2 |
| Acre (Palestine) | 1/1 |
| Austria | |
| Trieste | 2/3 |
| France | |
| Bourdeaux | 2/3 |
| La Rochelle | 1/1 |
| L'orient | 0/1 |
| St. Malo | 1/1 |
| Le Habre | 2/3 |
| Marseilles | 2/3 |
| Toulon | 0/1 |
| Scandinavia | |
| Åbo (ice) (Sweden) | 1/1 |
| Stockholm (Sweden) | 2/3 |
| Malmö (Sweden) | 1/1 |
| Christiana (Norway) | 0/1 |
| Copenhagen (Denmark) | 1/2 |
| Hamburg (Denmark) | 3/4 |
| Deutche minors | |
| Lübeck (Mecklenburg) | 0/1 |
| Amsterdam (Holland) | 3/4 |
| Antwerp (Flandeers) | 2/3 |
| italy | |
| Genoa (Piedmont) | 2/2 |
| Leghorn (Tuscany) | 0/1 |
| Nables | 1/2 |
| Tarantoh (Nables) | 0/1 |
| Palermo (Nables) | 0/1 |
| Venize | 2/3 |