Ero sivun ”Puskassa Vilisee” versioiden välillä
Kohteesta ExcaliburWiki
Siirry navigaatioonSiirry hakuun| Rivi 14: | Rivi 14: | ||
| 5 || || || || || || || || - || - || - || - || - || - || - || || || | | 5 || || || || || || || || - || - || - || - || - || - || - || || || | ||
|- | |- | ||
| − | | 6 || Helinä || Catcher || 9 || 2 || 4 || 7 || Catch, Dodge || - || - || | + | | 6 || Helinä || Catcher || 9 || 2 || 4 || 7 || Catch, Dodge || - || - || 1 || - || - || - || 3 || 90k || GA || SP |
|- | |- | ||
| 7 || Kolina || Lineman || 7 || 3 || 4 || 7 || ''Dodge'' || - || 1 || 1 || - || 1 || - || 6 || 90k || GA || SP | | 7 || Kolina || Lineman || 7 || 3 || 4 || 7 || ''Dodge'' || - || 1 || 1 || - || 1 || - || 6 || 90k || GA || SP | ||
| Rivi 20: | Rivi 20: | ||
| 8 || Töminä || Lineman || 7 || 3 || 4 || 7 || ''Block'' || - || 1 || - || - || - || 1 || 6 || 90k || GA || SP | | 8 || Töminä || Lineman || 7 || 3 || 4 || 7 || ''Block'' || - || 1 || - || - || - || 1 || 6 || 90k || GA || SP | ||
|- | |- | ||
| − | | 9 || Rapina || Lineman || 7 || 3 || 4 || 7 || ''Block'' || - || - || 2 || - || | + | | 9 || Rapina || Lineman || 7 || 3 || 4 || 7 || ''Block'' || - || - || 2 || - || 2 || - || 10 || 90k || GA || SP |
|- | |- | ||
| − | | 10 || Pauke || Lineman || 7 || 3 || 4 || 7 || ''Block'' || - || 1 || | + | | 10 || Pauke || Lineman || 7 || 3 || 4 || 7 || ''Block'' || - || 1 || 1 || - || - || 1 || 9 || 90k || GA || SP |
|- | |- | ||
| − | | 11 || Ryminä || Lineman || 7 || | + | | 11 || Ryminä || Lineman || 7 || 4 || 4 || 7 || '''ST''' || - || 3 || 1 || - || - || - || 6 || 120k || GA || SP |
|- | |- | ||
| − | | 12 || Rääkynä || Lineman || 7 || 3 || 4 || 7 || - || - || | + | | 12 || Rääkynä || Lineman || 7 || 3 || 4 || 7 || - || - || 1 || 1 || - || - || - || 4 || 70k || GA || SP |
|- | |- | ||
| − | | 13 || Napsahdus || Lineman || 7 || 3 || 4 || 7 || | + | | 13 || Napsahdus || Lineman || 7 || 3 || 4 || 7 || ''Block'' || - || 2 || 1 || - || 2 || 1 || 14 || 90k || GA || SP |
|- | |- | ||
| 14 || Pamahdus || Lineman || 7 || 3 || 4 || 7 || - || - || - || - || - || 1 || - || 2 || 70k || GA || SP | | 14 || Pamahdus || Lineman || 7 || 3 || 4 || 7 || - || - || - || - || - || 1 || - || 2 || 70k || GA || SP | ||
| Rivi 47: | Rivi 47: | ||
|- | |- | ||
|Fan Factor | |Fan Factor | ||
| − | |align="right"| | + | |align="right"| 3 |
|align="right"| 10 | |align="right"| 10 | ||
|align="right"| 20 | |align="right"| 20 | ||
| Rivi 67: | Rivi 67: | ||
|- | |- | ||
|Treasury | |Treasury | ||
| − | | colspan=3 align="right"| | + | | colspan=3 align="right"| 150k |
|- | |- | ||
|Team Value | |Team Value | ||
| − | | colspan=3 align="right"| | + | | colspan=3 align="right"| 1230 |
|} | |} | ||
Versio 20. helmikuuta 2009 kello 13.59
Roster
| ## | Name | Position | MA | ST | AG | AV | Skills | INJ | COMP | TD | INT | CAS | MVP | SPP | Value | Norm | Double |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | - | - | - | - | - | - | - | ||||||||||
| 2 | - | - | - | - | - | - | - | ||||||||||
| 3 | - | - | - | - | - | - | - | ||||||||||
| 4 | - | - | - | - | - | - | - | ||||||||||
| 5 | - | - | - | - | - | - | - | ||||||||||
| 6 | Helinä | Catcher | 9 | 2 | 4 | 7 | Catch, Dodge | - | - | 1 | - | - | - | 3 | 90k | GA | SP |
| 7 | Kolina | Lineman | 7 | 3 | 4 | 7 | Dodge | - | 1 | 1 | - | 1 | - | 6 | 90k | GA | SP |
| 8 | Töminä | Lineman | 7 | 3 | 4 | 7 | Block | - | 1 | - | - | - | 1 | 6 | 90k | GA | SP |
| 9 | Rapina | Lineman | 7 | 3 | 4 | 7 | Block | - | - | 2 | - | 2 | - | 10 | 90k | GA | SP |
| 10 | Pauke | Lineman | 7 | 3 | 4 | 7 | Block | - | 1 | 1 | - | - | 1 | 9 | 90k | GA | SP |
| 11 | Ryminä | Lineman | 7 | 4 | 4 | 7 | ST | - | 3 | 1 | - | - | - | 6 | 120k | GA | SP |
| 12 | Rääkynä | Lineman | 7 | 3 | 4 | 7 | - | - | 1 | 1 | - | - | - | 4 | 70k | GA | SP |
| 13 | Napsahdus | Lineman | 7 | 3 | 4 | 7 | Block | - | 2 | 1 | - | 2 | 1 | 14 | 90k | GA | SP |
| 14 | Pamahdus | Lineman | 7 | 3 | 4 | 7 | - | - | - | - | - | 1 | - | 2 | 70k | GA | SP |
| 15 | Korina | Lineman | 7 | 3 | 4 | 7 | - | - | 1 | - | - | - | - | 1 | 70k | GA | SP |
| 16 | Hiljaisuus | Lineman | 7 | 3 | 4 | 7 | - | - | - | - | - | - | - | - | 70k | GA | SP |
Team Stuff
| qty | à | sum | |
|---|---|---|---|
| Rerolls | 4 | 50 | 200 |
| Fan Factor | 3 | 10 | 20 |
| Assistant Coach | 1 | 10 | 10 |
| Cheerleader | 0 | 10 | 0 |
| Apothecary | 1/1 | 50 | 50 |
| Treasury | 150k | ||
| Team Value | 1230 | ||
Entiset pelaajat
| ## | Name | Position | MA | ST | AG | AV | Skills | INJ | COMP | TD | INT | CAS | MVP | SPP | Value |
|---|
Info
Sähköposti: juko.vahatiitto tutissa
Puh. 040-834 1160
Irc Juxu_